להצעת מחיר-לקוחות מוסדיים
חזרה למאמרים

איך נעלי עבודה שומרות על בריאות העובד?


במהלך כל עבודה, פיסית ומשרדית כאחד, תנוחות הגוף שלנו מושפעות ישירות מסוג העבודה שאנו מבצעים. כתוצאה מכך, נוצר מצב בו התנועה שלנו מוגבלת, תנוחות הגוף אינן במצב אופטימלי ובטווח הקצר והארוך נוצרת מעין אי-נוחות שיכולה בהדרגה להתפתח לבעיות בריאותיות חמורות. כך למשל כאבים ברגליים, נפיחות, התנפחות ורידים, כאבי גב, צוואר תפוס וכדומה, הפכו להיות מנת חלקם של עובדים רבים שתפקידם כרוך בעמידה ממושכת. עובדים אלו אינם סובלים רק ממאמץ רב, אלא גם מחוסר גמישות בתנועה אשר מוביל לבעיות בזרימת הדם, דלקות בורידים, בעיות במפרקים, עמוד השדרה, אגן וברכיים שבהיעדר טיפול נכון יכולים להוביל לנזק בריאותי בלתי הפיך.


קודם כל בריאות, גם בעבודה
המודעות הבריאותית ההולכת וחולשת בשנים האחרונות על תחום המזון, איכות הסביבה, האופנה והלייף סטייל, לא פסחה גם על תחומי העבודה השונים וכיום, השמירה על בריאות העובדים נמצאת במרכז הבמה. מנהלים רבים המבינים את החשיבות שבכך מספקים לעובדיהם תנאים אופטימליים לשמירה על בטיחותם, בריאותם ונוחיותם במהלך העבודה. אחד הביטויים השכיחים ביותר למודעות בריאותית זו אלו הן נעלי עבודה איכותיות ובריאות, המאפשרות לעובדים לשמור על כף הרגל ועל יציבה נכונה ותקינה במהלך שעות העבודה.


נעלי עבודה - שילוב מושלם של הגנה ונוחות
נעלי עבודה מיוצרות במיוחד לשמירה על בריאות כף הרגל ועל היציבות הכללית של גוף האדם. הנעליים המיוחדות מחלקות את הלחץ על כפות הרגליים באופן שווה ומאפשרות זרימה תקינה של הדם, הן שומרות על יציבה זקופה ותקינה ומונעות כאבי גב, שומרות על המפרקים ועל עמוד השדרה. בנוסף, נעלי עבודה איכותיות עשויות מחומרים עמידים וייחודיים השומרים על בטיחות העובדים, מונעים פציעות מיותרות, מונעים שפשופים ויבלות ומצמצמים נזקים אפשריים למינימום. יתרה מכך, מלבד היותן נעליים נוחות במיוחד המאפשרות עבודה בטוחה לאורך זמן, כיום ניתן ליהנות מבריאות ונוחות לצד אופנה חדשנית ואלגנטית.


נוחות העובד = פרודוקטיביות
לשמירה על נוחות העובד יש חשיבות גדולה מכפי שנראה, משום שנשיאת משקל הגוף באופן תקין ולחץ מאוזן על כף הרגל מאפשרים, מלבד היתרון הבריאותי, גם עבודה יעילה יותר בטווח זמן קצר יותר. חשוב להתאים בין סוג הנעל לאופי העבודה, ולוודא שהיא אכן כוללת מאפיינים רבים ככל האפשר אשר יתאימו במדויק לעובדים השונים. לדוגמא, אם יש צורך לשלב בולמי זעזועים, מדרסים וכדומה - יש לוודא מראש שעיצוב הנעל אכן מאפשר זאת. לסיכום, נראה כי לנעליים איכותיות וטובות ישנם יתרונות רבים אשר לא רק שומרים על בריאות העובדים במהלך עבודתם, אלא גם משפרים את נוחות העבודה וכתוצאה מכך גם את הפרודוקטיביות שלהם.